יֶדַע

SA387Gr5CL2 כלי לחץ ולוח פלדה לדוד

Jan 12, 2026 השאר הודעה

info-233-172

SA 387 כיתה ה' כיתה 2היא לוחית פלדה מסגסוגת מוליבדן-, התואמת את תקני ASTM/ASME, המיועדת לכלי לחץ ודוודים הניתנים לריתוך המשמשים בשירותי-טמפרטורות גבוהות, ומציעה עמידות מצוינת בפני קורוזיה וחוזק בטמפרטורות גבוהות בשל תכולת הכרום והמוליבדן שלה. זהו חומר-איכותי ועמיד בשימוש נרחב בתעשיות הנפט, הגז, הכימיקלים וייצור חשמל עבור ציוד כמו מחליפי חום, בתי זיקוק ומיכלי אחסון.

 

 

מקבילים

BS EN ASME רַעַשׁ
... ... SA387-5-2 ...

 

מפרטים ASME SA387 דרגה 5 לוחות פלדה מסגסוגת

יִעוּד כרום נומינלי
תוכן (%)
מוליבדן נומינלי
תוכן (%)
SA387 כיתה 5 5.00% 0.50%

 

דרישות מתיחה עבור לוחות פלדה מסגסוגת פלדה מסוג ASME SA387 דרגה 5 Class 2

יִעוּד: דְרִישָׁה: כיתה ה'

SA387 כיתה 5

חוזק מתיחה, ksi [MPA] 75 עד 100 [515 עד 690]
  חוזק תפוקה, min, ksi [MPa]/(היסט של 0.2%) 45 [310]
  התארכות ב-8 אינץ' [200 מ"מ], מינימום % ...
  התארכות ב-2 אינץ' [50 מ"מ], דקות, % 18
  צמצום השטח, מינימום % 45 (נמדד על דגימה עגולה)
40 (נמדד על דגימה שטוחה)

 

דרישות כימיות עבור לוחות פלדה מסוג ASME SA387 דרגה 5

אֵלֵמֶנט   הרכב כימי (%)
    SA 387 כיתה ה'
פַּחמָן: ניתוח חום: 0.15 מקסימום
  ניתוח מוצר: 0.15 מקסימום
מַנגָן: ניתוח חום: 0.30 - 0.60
  ניתוח מוצר: 0.25 - 0.66
זַרחָן: ניתוח חום: 0.035
  ניתוח מוצר: 0.035
גופרית (מקסימום): ניתוח חום: 0.030
  ניתוח מוצר: 0.030
סִילִיקוֹן: ניתוח חום: 0.50 מקסימום
  ניתוח מוצר: 0.55 מקסימום
כְּרוֹם: ניתוח חום: 4.00 - 6.00
  ניתוח מוצר: 3.90 - 6.10
מוליבדן: ניתוח חום: 0.45 - 0.65
  ניתוח מוצר: 0.40 - 0.70

 

info-184-165

 

SA 387 כיתה ה' כיתה 2היא לוחית פלדה מסגסוגת מוליבדן -(5% Cr, 0.5% Mo) שתוכננה במיוחד עבור מיכלי לחץ ודוודים בטמפרטורה- גבוהה. בהתחשב בתכולת הסגסוגת הגבוהה שלו, העיבוד חייב לפעול בהתאם להנחיות ASME סעיף II, חלק א'.

 

 

1. תהליך טיפול בחום

טיפול בחום הוא קריטי להשגת התכונות המכניות הנדרשות עבור Class 2.

מצב אספקה: מסופק בדרך כלל במצב חישול או מנורמל ומחוסם (N+T).

מנרמל: חימום ל-900-950 מעלות בקירוב (1650-1740 מעלות F) כדי לעדן את מבנה התבואה.

טמפרור: התקן מחייב טמפרטורת מזג מינימלית של 705 מעלות (1300 מעלות F) כדי להבטיח משיכות וקשיחות לאחר השפעות ההתקשות של הכרום.

קירור מואץ: כיבוי נוזלים או קירור אוויר מאולץ מותרים ולאחר מכן טמפרור כדי לשפר תכונות מכניות ספציפיות.

2. נוהל ריתוך (WPS)

תכולת ה- Cr של 5% גורמת לחומר להיות נוטה להתקשות- באוויר ולפיצוח קר.

חימום מוקדם: חיוני למניעת פיצוח-מושר מימן (HIC). עבור Class 2, חימום מוקדם נדרש בדרך כלל במינימום של 150 מעלות עד 200 מעלות (300 מעלות F עד 400 מעלות F) בהתאם לעובי.

טמפרטורת מעבר: חייבת להיות בשליטה קפדנית, בדרך כלל נשמרת באותה רמה כמו טמפרטורת החימום מראש.

טיפול בחום לאחר-רתך (PWHT): חובה להפחית את הקשיות באזור מושפע החום (HAZ) ולהקל על מתחים שיוריים. טווח טמפרטורות אופייני ל-PWHT הוא 705 מעלות עד 760 מעלות (1300 מעלות F עד 1400 מעלות F).

3. דרישות נכס מכני (תקני 2026)

הכינוי "Class 2" מסמל דרישות חוזק גבוהות יותר בהשוואה ל-Class 1:

חוזק מתיחה: 75–100 ksi [515–690 MPa].

חוזק תפוקה: מינימום 45 ksi [310 MPa].

התארכות: מינימום 18% (ב-2 אינץ').

4. הערות עיבוד מפתח

היווצרות קרה/חמה: אם מבוצעת היווצרות חמה, החומר חייב לעבור טיפול מלא בחום-(נורמליזציה והמזג) כדי לשחזר את תכונות העיצוב שלו.

עמידות בפני קורוזיה: הכרום של 5% מספק עמידות מצוינת בפני חמצון וסולפידציה בסביבות בתי זיקוק בטמפרטורות של עד 600 מעלות.

 

 

 

info-472-306יישומים

1. תעשיית הנפט, הגז והפטרוכימיה

זהו המגזר העיקרי עבור SA 387 דרגה 5. הוא משמש לציוד המטפל בפחמימנים קורוזיביים בטמפרטורות גבוהות:

יחידות הידרופציעה והידרות טיפול: במיוחד בכורים ומפרידים שבהם יש צורך בעמידות בפני התקפת מימן בטמפרטורה גבוהה-.

כלי תהליכי זיקוק: כולל עמודי זיקוק ומגדלי פירוק.

מחליפי חום וקבלים: טיפול במדיה אגרסיבית ובקיטור-בלחץ גבוה.

סביבות שירות חמוצות: מנוצל בסביבות המכילות 𝐻2𝑆 בשל עמידותם המשופרת לחמצון ולסולפידציה.

2. ייצור חשמל

בתחנות כוח, כיתה זו נבחרה בשל חוזק המתיחה-בטמפרטורה הגבוהה והתנגדות הזחילה שלה:

דוודים תעשייתיים ומחוללי קיטור: משמש לתופי דוד וצנרת שחייבים לשמור על שלמות מבנית תחת לחץ תרמי ממושך.

מחממי תחנת כוח: רכיבים החשופים לטמפרטורות קיטור קיצוניות.

תעשיית הכוח הגרעיני: משמש ברכיבי מיכל לחץ צדיים-משניים ספציפיים שבהם קורוזיה מוגבלת וטמפרטורה מוגברת הם דאגה.

3. עיבוד כימי וכבד

מיכלי אחסון כימיקלים: להחזקת כימיקלים שונים הדורשים טמפרטורות גבוהות כדי להישאר במצב נוזלי או גזי.

כורים פרמצבטיים: משמש בתהליכי סינתזה-בלחץ גבוה.

תעשיית עיסת נייר: רכיבים לעכלים וציוד אחר לעיבוד-בטמפרטורה גבוהה.

4. ציוד תעשייתי מיוחד

ספינות וצלחות ללבוש: עבור מצנחים, פחים ומרכבי משאיות בכרייה או בנייה כבדה הפועלים בסביבות-חום גבוה.

תמיכת תעלות וצינורות: במערכות פליטה-בטמפרטורה גבוהה.

ציוד לתנורים: פינים, פירים ומסועים המשמשים בתוך תנורים תעשייתיים.

צור קשר עכשיו

 

מפרט מלא ופרטים זמינים לפי בקשה. המידע לעיל מסופק למטרות הדרכה בלבד. לדרישות עיצוב ספציפיות אנא צור קשר עם צוות המכירות הטכני שלנו.

 

איזה סוג חומר הוא SA 387 דרגה 5 Class 2?

SA 387 Grade 5 Class 2 היא פלדת פלדה-סגסוגת נמוכה-מוליבדן (Cr-Mo), המיועדת בעיקר ליישומי טמפרטורה ולחץ גבוהים-.

 

מהם מרכיבי הסגסוג העיקריים ב-SA 387 Grade 5 Class 2 והטווחים האופייניים שלהם?

יסודות הסגסוג העיקריים הם כרום (Cr: 1.00-1.50%) ומוליבדן (Mo: 0.45-0.65%). הוא מכיל גם פחמן (C: מקסימום 0.18%), מנגן (Mn: 0.40-0.70%), סיליקון (Si: 0.15-0.40%) וכמויות עקבות של זרחן (P) וגופרית (S) (כל אחד מקסימום 0.035%).

 

איזה תקן מפרט SA 387 Grade 5 Class 2?

SA 387 Grade 5 Class 2 מצוין על ידי ה-American Society of Mechanical Engineers (ASME) Code Boiler and Pressure Vessel (BPVC), במיוחד בסעיף II, חלק א' (חומרי ברזל).

 

מהי טמפרטורת השירות המקסימלית עבור SA 387 Grade 5 Class 2?

טמפרטורת השירות הרציפה המקסימלית עבור SA 387 Grade 5 Class 2 היא כ-593 מעלות (1100 מעלות F), מה שהופך אותו למתאים לסביבות תעשייתיות-גבוהות.

 

איזה טיפול בחום נדרש בדרך כלל עבור SA 387 Grade 5 Class 2?

טיפול החום הסטנדרטי עבור SA 387 Grade 5 Class 2 כולל נורמליזציה (חימום ל-899-954 מעלות / 1650-1750 מעלות פרנהייט, ואחריו קירור אוויר) וטימפינג (חימום ל-593-704 מעלות / 1100-1300 מעלות פרנהייט, ולאחר מכן קירור).

 

מהן התכונות המכניות האופייניות של SA 387 Grade 5 Class 2 לאחר טיפול בחום?

חוזק התפוקה המינימלי הוא 207 MPa (30,000 psi), חוזק המתיחה המינימלי הוא 414 MPa (60,000 psi), וההתארכות המינימלית בשבירה היא 22% (ב-50 מ"מ / 2 אינץ').

 

באילו תעשיות נעשה שימוש נפוץ ב-SA 387 Grade 5 Class 2?

הוא נמצא בשימוש נרחב בתעשיות הנפט והגז, הפטרוכימיה, ייצור החשמל (דודים, טורבינות) ועיבוד כימי, במיוחד עבור מיכלי לחץ, כורים, מחליפי חום ורכיבי צנרת.

 

מה ההבדל בין SA 387 כיתה 5 כיתה 1 לכיתה 2?

The main difference lies in thickness and heat treatment requirements. Class 2 is intended for thicker plates (usually above a certain thickness, e.g., >10 מ"מ) ודורש טיפול חום מחמיר יותר (נורמליזציה + טמפרור) כדי להבטיח תכונות מכניות אחידות, בעוד Class 1 עשוי לקבל טיפול חום פשוט יותר עבור חלקים דקים יותר.

 

האם SA 387 Grade 5 Class 2 ניתן לריתוך? אם כן, אילו חומרים מתכלים לריתוך מומלצים?

כן, זה ניתן לריתוך. חומרים מתכלים מומלצים לריתוך כוללים E7018-B2 (עבור ריתוך קשת מתכת מסוככת, SMAW), ER80S-B2 (עבור ריתוך קשת מתכת בגז, GMAW), ו-E8018-B2 (עבור שטף-}לריתוך הליבה של קרם FC-Mo, אשר שומרות על ריתוך הליבה של Cr FC-Mo.

 

אילו בדיקות בקרת איכות מבוצעות בדרך כלל בצלחות SA 387 דרגה 5 Class 2?

בדיקות נפוצות כוללות ניתוח הרכב כימי (באמצעות ספקטרוסקופיה), בדיקות תכונות מכניות (מתיחה, תפוקה, התארכות, השפעה), בדיקות אולטרסאונד (UT) לאיתור פגמים פנימיים ובדיקה חזותית (VI) לאיכות פני השטח. עבור יישומים קריטיים, ייתכן שתידרש גם בדיקת קשיות ובדיקה מטאלוגרפית.

שלח החקירה